Przygotowanie auta do zimy

Przygotowanie auta do zimy

Bezpieczeństwo na drodze jest zawsze najważniejsze, a niskie temperatury zdecydowanie nie sprzyjają ani kierowcą, ani samochodom. Cierpią na tym między innymi akumulatory, ale na co jeszcze należy zwrócić szczególną uwagę? Dlaczego odpowiednie przygotowanie auta do zimy jest tak istotne?

Nawet o tak niezawodne marki jak Mercedes należy dbać o każdej porze roku, przede wszystkim zimą. Serwis aut Mercedes MerCar to najlepsze miejsce, do którego można udać się po to, by sprawdzić stan auta i przygotować je na mroźne dni.

Przygotuj auto do zimy w warsztacie samochodowym w Gdańsku

Podstawowa sprawa to tak naprawdę wymiana opon na zimowe. To najważniejsza kwestia, o której trzeba pomyśleć znacznie wcześniej, aniżeli dopiero wtedy, gdy na ulicach pojawi się pierwszy śnieg, gołoledź albo błoto pośniegowe. Wtedy zwyczajnie może być już zbyt późno, a stłuczka na ulicy to tylko kwestia czasu. O wymianie opon na zimowe należy myśleć już z końcem jesieni. Jeżeli używa się opon kupionych rok wcześniej dobrze jest sprawdzić, w jakim one są stanie w obecnym sezonie. Opony mogły ulec deformacjom, jeżeli były przechowywane w zły sposób. Sprawdzić należy głębokość bieżnika oraz stan ogumienia. Po wymianie opon letnich, dodatkowo trzeba zadbać o stan ciśnienia, trzymając się parametrów wskazanych przez producenta samochodu – najlepiej poprosić o to wykwalifikowanego pracownika warsztatu samochodowego.

Specjalistyczny serwis Mercedesa i przygotowanie auta do zimy

Bez względu na rodzaj marki samochodu – przed zimą dobrze jest zrobić po prostu kompletny przegląd auta, skupiając się między innymi na sprawdzeniu stanu akumulatora, hamulców, a także oleju. Niestety, zima bywa wykańczająca dla starych akumulatorów, ale też dla akumulatorów w nowych samochodach w zależności od użytkowania. Warto uzupełnić poziom płynu hamulcowego, sprawdzić klocki i tarcze hamulcowe. Formalnością pozostaje wymiana płynu w spryskiwaczach na zimowe oraz ewentualną wymianę wycieraczek. Powinniśmy się również zastanowić nad wypełnieniem uszkodzeń w szybie, jeśli takie mają miejsce. Dłuższe zwlekanie może skończyć się całkowitą wymianą szyby. Wszystkie powyższe działania doprowadzą do tego, że auto będzie bezpiecznym środkiem lokomocji nawet w najgorszą zimową pogodę i nigdy nie zawiedzie kierowcy. Zachęcamy do skorzystania z naszego wieloletniego doświadczenia. Zadbaj o swoje auto i przygotuj je na zimową porę w specjalistycznym serwisie pojazdów marki Mercedes-Benz MerCar. Skontaktuj się z nami.